Naturalne kosmetyki z aloesem? Sprawdź, jakie korzyści zdrowotne zapewniają

Jednym z najbardziej znanych i uznanych produktów naturalnych w świecie kosmetyków jest aloes (lub aloe vera). Ta roślina, która rośnie w bardzo gorących miejscach, daje nam żel o wielu korzyściach dla włosów, skóry, ciała a nawet organizmu, ponieważ można go spożywać. Dziś opowiemy o zaletach kosmetyków z ekstraktem z aloesu.

Jak się pozyskuje ekstrakt z aloesu?

Ekstrakt z aloesu uzyskuje się z miąższu liści rośliny aloesu, po usunięciu zewnętrznych tkanek liścia. Roślina musi być dojrzała i zdrowa, ze świeżymi, zielonymi liśćmi o wielkości około 20 centymetrów. Podczas ekstrakcji żelu należy sprawdzić, czy nie ma w nim żółtych wydzielin, kolców lub innych zanieczyszczeń, a następnie szczelnie przechowywać otrzymany żel, ponieważ pod wpływem powietrza szybko się utlenia i traci wiele ze swoich właściwości biologicznych.

Aby przetworzyć żel, stosuje się obróbkę cieplną, aby zapobiec rozwojowi bakterii, sterylizuje się go poprzez pasteryzację w wysokich temperaturach, a następnie gwałtownie schładza, aby go ustabilizować. Na tym etapie można dodać inne dodatki i konserwanty, takie jak witamina E, witamina C, kwas cytrynowy lub sorbinian potasu, aby utrzymać bioaktywność aloesu i uzyskać wysokiej jakości ekstrakt.

Korzyści płynące ze stosowania kosmetyków z aloesem

Ekstrakt z aloesu jest jednym z najbardziej atrakcyjnych komercyjnie produktów naturalnych na świecie dzięki różnorodnym zastosowaniom i korzyściom, jakie zapewnia. Najważniejsze z nich to:

Szeroka gama zastosowań aloesu

Ekstrakt z aloesu jest z powodzeniem stosowany w naturalnych produktach kosmetycznych dostępnych w sklepie: https://www.tiande-sklep.com.pl/takich jak szampony, kremy do twarzy i ciała, produkty do depilacji i produkty po opalaniu, w których zapewnia kojące i nawilżające działanie na skórę i skórę głowy.

Oczyszczanie skóry

Aloes głęboko oczyszcza skórę, pomaga odblokować pory, eliminuje toksyny i zanieczyszczenia, które powodują dolegliwości, takie jak trądzik. Dzieje się tak, ponieważ ma działanie ściągające i antyseptyczne, które równoważy poziom sebum, eliminując jego nadmiar i zapobiegając namnażaniu się bakterii na skórze.

Naturalny środek nawilżający

Aloes jest żelem, który zawiera dużą ilość wody, co czyni go naturalnym środkiem nawilżającym, który wnika w głębokie warstwy skóry, nawilża i zatrzymuje wodę, ponieważ działa jak warstwa ochronna, dlatego jest szczególnie polecany do suchej, popękanej skóry, a także suchych włosów, włosów dotkniętych łupieżem, łojotokiem lub strupami na skórze głowy.

Roślina aloesu jest bogata w witaminy A, B, z grupy B, minerały, śluz, garbniki, aminokwasy, oleinowe i linolowe kwasy tłuszczowe, które oprócz nawilżania i odżywiania skóry, stymulują produkcję kolagenu, co pomaga zregenerować skórę, zwalczyć plamy słoneczne, zmniejszyć drobne zmarszczki, wygładzić skórę i nadać jej bardziej młodzieńczy wygląd.

Odświeża i koi

Aloes jest bogaty w kwas mrówkowy i cynk, co w połączeniu z jego właściwościami ściągającymi, bakteriobójczymi, nawilżającymi i przeciwzapalnymi pomaga leczyć rany, zmniejszać ból, zmniejszać stany zapalne, oczyszczać skórę i zapobiegać infekcjom, od ognisk trądziku, blizn, a nawet drobnych urazów, takich jak oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów itd.